Worship Hours

  Worship with us Sundays at
  

8:00 AM and 10:30 AM
and Mondays at
6:30pm

 

Sunday School & Bible Classes
9:15 - 10:10am

 

 

Communion Schedule

 

1st & 3rd Sundays - 8:00 am
2nd & 4th Sundays - 10:30am
5th Sunday - Alternating Services
2nd & 4th Mondays - 6:30pm

 

Communion offered after 10:30am
 service on non-comunnion services

Children in Worship

 

The Board of Evangelism
has created a pamphlet

"Encouraging
Children in Worship"

       
  Click here to download

2016 - 2017 OFFICERS OF THE CHURCH

 

President: Howard Fiebig, Vice President: Glenn Vogel, Secretary: Kris Koch, Treasurer: Carol Maust, Financial Secretary: Lorene Zagata, Asst Financial Secretary: Pat Holland
 
Boards of Elders: Tom Williamson, Chairman; Charles McGathy, Rodney Bohn, Paul Kemp, Melvin Volz, Wayne Goebel, Ken Walz, Mike Zagata, Doug Forsberg
 
Board of Trustees: Mark Reithel, Chairman; Mark Adam, Tim Beringer, Kyle Brink, Gordon Pommerenke, Mark Janke, John E. Kemp
 
Board of Education:  Dana Lutz, Ryan Kuhl, Brent Vogel, Lisa Gettel, Marc'L Neumann
 
Board of Stewardship: Dave Mammel, Chairman; Tracy Herman, Sandy Irion, Lori Kemp, Norman Kuhl, Ken Volz, Dale Truemner
 
Board of Evangelism: James Bunke, Chairman;  Beth Fiebig, Joan Walz, Don Stecker, Katherine Welther, Jeremy Tietz, Linda Blake
 
Board of Youth: Jodi Kelly, Chairman; Beth Kuhl, Holli Vogel, Lauren Fischer, Ursula Gangler, Sarah Kemp, Katie Gremel
 
Board of Finance: Tracy Kemp, Chairman
 

District 1: Lois Bohn, Chairman; Connie Strieter, Co-Chairman;
                    Last names beginning w/A-C

 

District 2: Sandy Marxhausen, Chairman; Mary Wissner, Co-Chairman;
                    Last names beginning w/D-F

 

District 3: Carol Truemner, Chairman; Mary Engelhardt, Co-Chairman;
                    Last names beginning w/G-H

 

District 4: Fran Davis, Chairman; Carmen Dressler, Co-Chairman;
                    Last names beginning w/I-K

 

District 5: Linda Engelhardt, Chairman; Marilyn Meek, Co-Chairman;
                    Last names beginning w/L-O

 

District 6: Arlene Sbresny, Chairman;  Suzie Claerhout, Co-Chairman;
                    Last names beginning w/P-S

 

District 7: Alice Pommerenke, Chairman; Mary Jahr, Co-Chairman;
                    Last names beginning w/T-Z

 
 SUNDAY SCHOOL OFFICIALS
 
General Supt: James Bunke
PreSchool: Jodi Williamson
 
Parish Secretary: Pamela Geiger
LLL Representative: James Bunke
 

Sunday Readings

          Click here to
read this Sunday's 
Scripture Readings
                  

Social Media

        Faithful to God’s Word
we receive, celebrate,
and share Jesus Christ
  Follow us on
 
  Immanuel Lutheran Church
800 East Bay Street
Sebewaing, MI 48759
(989) 883-3050
 

Click here for map